Prague Panthers > Home > Vydařený úvod sezóny

Vydařený úvod sezóny

14.9.2009

V neděli 13.9. se naši junioři utkali s týmem Příbram Bobcats. Celý zápas náš tým držela výborná obrana a když se k tomu přidal svým výkonem zejména v druhém poločasu i útok nebylo co řešit a svého soupeře jsme poměrně jednoznačně přehráli 35:0.

Štygiho improvizace do endzóny
Že zápas nebude jen o taktice a herních dovednostech, ale i o fyzičce bylo jasné už od úvodního hvizdu. Cca 18 statečných Bobcatů proti našim 45 hráčům nemohlo vydržet celý zápas a bylo jen otázkou času, kdy jim dojdou síly.

Skóre zápasu jsme otevřeli hned z našeho prvního drivu 18 yardovým pasem po ose Tománek – Marek, který bez problémů potvrdil Štigler (7-0). Bohužel, ačkoliv jsme soupeře převyšovali jak v obraně, tak v útoku, tak díky 2 foumblům v soupeřově red zóně se do konce poločasu skóre již neměnilo.

Létající Nikola
Na úvod druhého poločasu zavelel do útoku OLB Honza Kabát, který se blýsknul krásným  25 yardovým interception runem až do soupeřovi endzóny a po Štiglerově dalším potvrzení jsme šli již do vedení 14-0. Náš útok dokázal poměrně bez problémů posouvat balón přes celé hřiště a tak ještě na konci 3. čtvrtiny skóroval 1 yardovým během FB Jirka Brichta. Štigler opět neomylný – 21-0.

Ve 3. čtvrtině dokázal skórovat ještě RB Petr „Pusinka“ Křesťan po 36 yardovém runu a svůj druhý TD zaznamenal po krásném 25 yardovém slalomu se soupeřem na zádech opět FB Jirka Brichta. Oba TD jsme plánovali potvrdit kopem, ale vzhledem ke špatnému snapu se na hřišti trochu improvizovalo. Jednou to byl nazachycený pas a při druhém pokus všem úspěšně utekl kicker Štigler. Celkově tedy krásných 35:0

#25 Petr "Pusinka" Křesťan TD
Hodnocení coache Šestáka:
„Na to, že se jednalo o první zápas sezóny, tak kluci předvedli solidní výkon jak v obraně, tak v útoku. V obraně jsme neměli žádné zásadní problémy se skládáním, měli jsme celkem 3 interceptiony, několik sacků, takže určitě spokojenost. Offense se po pomalejším úvodu nakonec taky rozjela, ale čeká nás určitě ještě hodně práce. Byla tam spousta minutých bloků, neznalost akcí apod., ale celkově taky slušný výkon. Co mě určitě mrzí, byly 2 foumbly v „klíčových“ okamžicích a  množství našich faulů (face mask, holdingy, bloky do zad a pod.), ani snad nechci vidět ty statistiky :-)). Takže na úvod dobrý, ale příští víkend nás prověří Lions a pak teprve uvidíme, jak na tom vlastně letos jsme.“