Prague Panthers > Home > Výhra nad Lions

Výhra nad Lions

21.9.2009

Gang tackling ala Panthers Defense

V neděli 20.9. naši junioři konečně opět po dvou letech zvítězili nad naším městským rivalem Prague Lions v poměru 11:13.

QB #7 Standa Tománek
Je nutno přiznat, že divácky to asi zrovna moc atraktivní utkání nebylo. Bylo vidět, že oba týmy měli dobře nascoutované své soupeře a tak na hřišti dominovaly zejména obrany obou týmů. Našemu útoku se v prvním poločase nedařilo téměř vůbec prosadit proti fyzicky výborně hrající obraně Lions a tak se o poločase šlo do šaten za hubeného vedení Lions 3:0.
Tento stav i průběh hry se nezměnil až téměř do konce 3. čtvrtiny, kdy se konečně utrhl náš QB Standa Tománek a 70 yardovým runem nás posunul až do blízkosti soupeřovy endzóny, kde se nám na 3. down podařilo konečně skórovat krátkým runem RB Petra „Pusinky“ Křesťana. Po Štiglerově potvrzení jsme šli do vedení 3:7. Naše obrana opět podával výborný výkon a Lions téměř nic nedovolila a tak se ke slovu dostal opět útok. QB Tománek, předvedl další dlouhý běh a když z následné akce „já na bráchu“ našel 25 yardovým pasem WR Kubu Tománka, byli jsme pouhé 2 yardy od endzóny. takhle skládá Judy FS #28
takhle skládá Judy FS #28
Opět jsme nezaváhali a krásným pasem po ose Tománek – Marek jsme šli do vedení již 3:13 (extrapoint nám tentokrát nevyšel). Ještě v závěru utkání se bohužel podařilo skórovat i Lions a svůj TD dokonce potvrdili i 2 point converzí. Při následném kick offu pokusili ještě i o onside kick, ale bez úspěchu, takže konečný výsledek zápasu 11:13
Je pravda, že lions hráli zejména v obraně výborně a dokázali všech našich 6 RB udržet pod 20 yard, co ale zejména ovlivnilo průběh i konečný výsledek utkání, byla naše vlastní neukázněnost. Bohužel se nám podařilo nasbírat neuvěřitelných 160 yardů penalizací :-(( Ještě že nás svým výborným kolektivním výkonem podržela opět obrana.

Hodnocení coache Šestáka:
RB #25 Petr „Pusinka“ Křesťan TD
S vítězstvím jsem samozřejmě spokojen (porážka Lions vždycky potěší), ale s průběhem utkání tedy rozhodně ne. Obrana předvedla opět dobrý výkon, udělali jsme sice 2 chyby a bohužel Lions je obě dokázali potrestat (1 FG, 1TD), ale útok se tentokrát moc nepředvedl. To by mi až tak nevadilo, obrana Lions hrála dobře, ale těch 160 yardů naprosto zbytečnejch penalizací mě hodně ser...., s tím se fakt nedá hrát!!! Na druhou stranu musím kluky pochválit za jejich bojovnost, 3 čtvrtiny zápasu se nám nedařilo proti Lions prosadit, ale 2 TD v poslední čtvrtce nám zápas vyhráli. Jo jo, takhle se hraje do poslední vteřiny zápasu. Bohužel vítězství o 2 body zas až tak moc neřeší, vzhledem k tomu, že se výsledky obou zápasů sčítají, tak o prvním místě ve skupině se bude rozhodovat až v odvetě proti Lions za 3 týdny. Ukázali jsme, že herně na ně určitě máme, teď si to jen srovnat v palicích a můžeme si jít klidně pro ten posr... titul.