Prague Panthers > Home > Junioři si spravili chuť proti Pardubicím

Junioři si spravili chuť proti Pardubicím

25.9.2012

Honza Koleňák v akci. Foto: Miki GerlašinskýHonza Koleňák v akci. Foto: Miki Gerlašinský
Honza Koleňák v akci. Foto: Miki Gerlašinský

V sobotu 22.9.2012 odehráli Panteři další kolo juniorské soutěže, kdy po čtvrtinách 19:0, 35:0, 7:0 a 23:0 rozdrtili pardubický tým 84:0.

 

Pardubičtí Bucks do Prahy dorazili ve velmi skromném počtu a přes velmi odvážné řeči na tribuně, kde trenéři domácích několikrát vyslechli něco o tom, jak dostanou výprask, si byli domácí poměrně jisti, že nově složený pardubický tým by neměl být velkou překážkou.

Hráči byli nabádáni, aby zápas brali naprosto vážně, nepodcenili ho a využili ho k tomu, aby se zlepšili jak individuálně, tak jako tým. Očividně si to vzali k srdci a přestože se již od začátku točili na trávníku i náhradníci, nebylo pochyb o vítězství.

Za zmínku stojí několik věcí. Na pozici QB Panthers se objevil mladičký David Pham, který ukázal, že z něho roste velká naděje, když pro jeden TD doběhl, jeden hodil a dva sám potvrdil svým během. Zároveň Panthers pravděpodobně vytvořili trochu nelichotivý rekord, když měli 4 neúspěšné 1pt conversion, tedy kopy po touchdownu. Skóre zápasu je samo o sobě ale také rekordním zápisem, až do soboty žádný tým v juniorské soutěži nikdy nevyhrál o více než 80 bodů.

Zápas nám tentokrát hodnotil kapitán týmu, jasný lídr statistik v počtu skládek, linebacker Honza Koleňák:

Ikdyž se zápas vlekl z důvodu častých penalt, zranění a velkého počtu touchdownů, myslím, že po porážce z minulého kola to byl zápas, který tým potřeboval. Zápas nám zvedl náladu, viděli jsme několik skvělých výkonů od hráčů, které jsme na hřišti v minulých zápasech skoro ani nemohli vidět, obrana zaznamenala několik turnoverů, včetně dvou interceptionů vrácených do touchdownu. Každopádně chci vyzdvihnout snahu kluků z Bucks, kteří dohrávali zápas s tuším pouze dvanácti hráči, když bylo dalších zhruba pět zraněných. To, že tak silný panterský nátlak jak útoku, tak obrany vydrželi a dohráli zápas do konce je úctyhodné.

 

Tento víkend jede tým na odvetu do Pardubic. Uvidíme, za si domácí alespoň trochu zlepší reputaci. Zápas se odehraje v neděli 30. září od 14 hodin na hřišti U ČEZ Arény. Držte palce! 

 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz