Prague Panthers > Home > Mladí Panteři v Příbrami nezaváhali

Mladí Panteři v Příbrami nezaváhali

10.9.2012

Juniorský tým v sobotu odehrál první zápas v rámci základní části České juniorské ligy. Z příbramského hřiště si veze uspokojivý výsledek 27:0.

 

Přestože bylo na hřišti od prvních minut několik hráčů, pro které to byl první zápas v životě, všichni hráli na sto procent a zatímco útok spolehlivě posouval míč, obrana s přehledem zastavovala útok Bobcats. Na trojici runningbacků Kadeřábek-Dušejovský-Reinvart bylo vidět, že jsou perfektně připraveni a zastavit jejich běhy nebude letos pro žádnou obranu jednoduché. Panteři tedy po čtvrtinách 0:14, 0:0, 0:7, 0:6 vezou do Prahy výhru. Dvakrát skóroval Matěj Reinvart, Ondřej Kadeřábek s Kamilem Dušejovským si připsali po jednom touchdownu.

O pozápasových pocitech se rozpovídal headcoach Jeremy Saal:

Celkově jsme do prvního zápasu této sezony vstoupili s mnoha otazníky. Přišli jsme o mnoho klíčových hráčů z loňské sezony a pečovali jsme o mnoho mladších, méně zkušených, aby se stali rovnocennými členy našeho týmu. Takže zřejmá otázka z trenérského pohledu byla: „Jak se hráči předvedou, až poprvé nastoupí proti někomu jinému, než vlastním spoluhráčům?“

Útočně jsme se letos vrátili s velmi zkušenými kluky v backfieldu a myslím si, že byli základním kamenem k našemu sobotnímu úspěchu. Matěj (Reinvart) a Kade (Ondřej Kadeřábek) výborně posouvali celý zápas míč a Kamil (Dušejovský) má výbušnost jako málokdo v této soutěži a to s míčem v ruce, i bez něj jako předblokař. Největší otazník pro mě byla offensive line. S pouhými dvěma startery z minulé sezony a bez šance odehrát před sezonou jakýkoliv přípravný zápas jsem byl znepokojen, jak budou reagovat na první pravý zápas. Jako jednotka fungovali mnohem lépe než jsem předpokládal a jsem si jistý, že v průběhu sezony mají šanci stát se nejlepší offensive lajnou ligy.

Co se týče obrany, prohýbala se sice v základech ale zůstala naprosto neporušena. Naši obránci ukázali velké srdce a odhodlanost. Nemůžu být už více pyšný na bojovnost kterou na hřišti ukázali. V obraně jsme totiž nastoupili v lehce prořídlé sestavě a tak museli ostatní hrát i přes zranění a únavu a zvládli to víc než dobře. Nyní se naskýtá otázka: Potřebujeme se zlepšit? Určitě! Moje myšlenka je, že trenér může naučit techniku, skládání, taktiku atd., ale nikoho nemůžete naučit odhodlanosti a hrdosti. To je to, co jsme ukázali v Příbrami.

Co jsme si tedy odnesli z tohoto zápasu? Máme na to být velmi dobrým týmem. Musíme ale pořádně makat na tréninku, vyvarovat se mentálním chybám, tlačit jeden druhého k lepším výkonům. Potřebujeme se stále vyvíjet jako tým. Ano vyhráli jsme, ale.. Dobrý tým se raduje ze starých úspěchů zatímco výborný tým se už připravuje na další výzvu.

Jeremymu děkujeme za jeho hodnocení a přejeme hodně úspěchů v dalších zápasech.

V příštím utkání přivítáme na domácím hřišti loňského vicemistra, Prague Lions, kteří pravděpodobně pořádně prověří naše mladé naděje. Zápas se hraje v sobotu 15.9. od 14:00 na Atletickém stadionu Slavie. Přijďte nás podpořit v tomto prestižním souboji!

 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz