Prague Panthers > Home > Backups zařídili výhru nad oceláři z Ostravy

Backups zařídili výhru nad oceláři z Ostravy

12.4.2012

PAN-STE (foto Miki Gerlašinský)
PAN-STE (foto Miki Gerlašinský)
Soubor:
PAN-STE.htm
Popis:
Statistiky zápasu
Formát:
htm
Velikost:
238kB

Pražští panteři vstoupili do letošní sezóny České ligy amerického fotbalu rázně, když porazili sympaticky hrající Ostravu Steelers 57:6. Výhra může těšit o to více, že jí zařídili téměř kompletně backups panterů, kteří nenastupují jako starteři v AFL.

Panteři dodrželi svůj slib a v neděli nastoupil proti Ostravě tým složený z backapů, bývalých juniorů či úplných nováčků. Na pozici quaterbacka začínal „korunní princ“ panterů Standa Tománek, kterému se podařilo zkompletovat 9 z 15 pasů a získal tak 176 yardů a 3 touchdowny. Další 3 touchdowny si připsal sám runovými akcemi a stal se tak i nejúspěšnějším runinbackem zápasu s naběhanými 86 yardy. Následoval ho „nenápadný dříč“ a nová posila panterů Pavel Klemš, který naběhal 45 yardů (s průměrem 7 yardů na běh). Nejlepším z recieverů pak byl další z „tománkovic klanu“ Jakub Tománek, který dokázal díky 4 zachyceným pasům získat 104 yardů a dokonce i 1 touchdown.

V obraně panterů potom v DL úřadoval Karel Augusta, který kromě nejvíce skládek zařídil i oba safety. Podporován byl i skvěle hrajícím linebacker Štefanem Chovanským. Poměrně slušně se dařilo i panterským special týmům, především punt returnu, který několikrát nedovolil ocelářům ani odkopnout.

„Myslím si že to nebyl špatný výkon. Nastoupili jsme komplet s našimi backups a postupně jsme v zápase zapojili úplně všechny hráče, což je určitě pozitivní. Nakonec i výsledek celkem dobrý. Myslím že dalším pozitivem byl výkon Standy Tománka, našeho druhého quaterbacka. Po něm chceme, aby co nejvíce hrál v ČAAF, protože pokud by se cokoli stalo s Justinem Walzem, musí být připravený okamžitě naskočit v AFL a vést tým. Skvělé je, že se už také daří zapojovat do seniorského týmu juniorské odchovance, kteří třeba ještě na podzim vyhráli titul a nyní nastupují v ČAAF i jako stateři. To je pro rozvoj týmu velmi důležité, protože ačkoli třeba ještě nemají takový prostor, je vidět, že na sobě chtějí pracovat, chtějí se o své místo v sestavě porvat a chtějí hrát,“ komentuje první zápas sezóny v ČAAF ofense koordinátor Radek Janhuba.

Další zápas čeká pantery již tuto sobotu 14.dubna od 15.00hodin v rámci AFL. Na domácím stadiónu (Atletický stadion Slavie) nastoupí proti Vienna Vikings.

 

Statistiky zápasu ke stažení jako příloha.

 

 

 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz