Prague Panthers > Home > Panteři podlehli Raiders 10:37

Panteři podlehli Raiders 10:37

1.4.2012

PAN-RAI
PAN-RAI

Prague Panthers ve druhém kole AFL podlehli týmu Tirol Raiders 10:37. S momentálně nejlepším týmem Evropy (dle hodnocení EFAF) drželi panteři krok celou první polovinu a do šaten odcházeli za stavu 3:9.

Bohužel po přestávce opět nezvládli třetí čtvrtinu, kterou s rakušany prohráli 7:21, čímž bylo bohužel téměř rozhodnuto. V poslední čtvrtině již oba trenéři značně promíchali svoje sestavy, přesto se podařilo Raiders ještě jednou skórovat.

Prague Panthers se dařilo posouvat se pro ně netradičně vzduchem, když recievři z 35 pokusů zkompletovali 16 pasů díky nimž získali 174yardů. Hlavními příjemci pasů byli Jan Dundáček (který získal 69yardů) a pardubický odchovanec Jan Štiegler (jenž potřeboval na stejnou porci 69yardů o jednu passovou přihrávku méně). Bohužel útoku vázla běhová hra, především kvůli agresivní hře defence rakouského celku. Ta dovolila panterskému útoku získat běhy pouze 65yardů (s průměrem pouhých 3.1yardu na běh). V obraně ani opět skvěle hrající Jan Šimánek (se 7 solo a 1 asistovaným tacklem) společně s Vojtou Svobodou (5 solo a 4 asistované tackly) nedokázali zastavit runinbacky Tirol Raiders, kteří naběhali celkem 272yardů. Obrana nenašla recept především na skvěle běhajícího A.Hofbauera s číslem 29 (114 yardů a 3 touchdowns). Panteři ale zapracovali na svých special týmech, především na puntech. Třešničkou na dortu pak byl kickoff return v podání Amose Allena, který dokonce z jednoho 85yardovým během skóroval.

"Myslím že jsme na dnešní zápas byli dobře připraveni. Nevím jak to vidí hráči, ale bohužel jsme udělali několik chyb ve správném postavení. Minuli jsme nějaké tackly. Jak jsem říkal v útoku jsme měli několikrát špatné postavení a to poměrně často, musíme se podívat co se tam vůbec stalo a ty chyby musíme opravit. Musíme také vyřešit náš problém při runových akcích. Jejich útok bohužel dominoval během druhé poloviny, především runovými akcemi . V obraně jsme byli trošku nedisciplovaní a hráli jsme unaveně, jelikož náš útok nebyl tak moc na hřišti. Přesto se naší obraně dařilo zastavovat jejich útok, ale dnešní předvedená hra útoku není dobrá,“ shrnuje dnešní zápas headcoach Prague Panthers Adam Rita.

„Očekávali jsme velmi náročný zápas. Panteři jsou velmi fyzický a velký tým. Navíc jsme během tréninků ztratili několik našich linemanů a tak jsme museli přeorganizovat naši OL, z čehož jsme byli trochu nervózní. Ale nakonec jsme šťastní, byl to náročný souboj a my jsme vyhráli,“ popisuje zápas headcoach Tirol Raiders Shuan Fatah.

Tirol Raider se podařilo stejně jako v přechozím zápase zlomit pantery ve 3.čtvrtině.“Pro druhou polovinu jsme nepřipravovali nic speciálního. Trik je v tom hrát celou dobu se stejným nasazením. Některé týmy mají problémy zabojovat a hrát všechny čtvrtiny na stejné úrovni. U panterů to je možná tím, že jsou tak velcí a tak mají problém udržet stejné tempo po celou dobu. Nevím.“ komentoval zlom v zápase Shuan Fatah.

„Myslím si že můžeme směle hrát s týmem jako jsou Raiders, ale musíme hrát chytře a lépe je pokrývat. Musíme mít správné postavení, s čímž jsme dnes měli opravdu problém. Především hráči na hřišti by měli lépe číst soupeře, protože velkou výhodou ostatních týmů je že mají více koučů, kteří se starají o hráče. Dělám to nejlepší co mohu, ale je zde mnoho pozic, které je potřeba koučovat. Takže do budoucna určitě potřebují panteři více pozičních koučů. Ale i hráči samotní by si měli dát závazek a pracovat na sobě, tak abychom byli absolutní evropská špička," pojmenovává Adam Rita hlavní problémy panterů.