Prague Panthers > Home > Panteři se zítra bijí o titul

Panteři se zítra bijí o titul

29.10.2011

Prague Panthers (foto by Zuza Muselíková)
Prague Panthers (foto by Zuza Muselíková)

Voláme všechny fanoušky ! Již zítra se rozhodne o novém juniorském mistru České republiky v americkém fotbale. Proti sobě se opět postaví měští rivalové Prague Panthers a Prague Lions. V letošní sezóně zatím mladí panteři dvakrát podlehli, nejdříve 7:21 a poté velmi těsně 9:14. Ale finále je pouze jedno a v něm se bude rozhodovat, kdo bude vládnout pro příští rok. Toho si je dobře vědom i trenér defensive line mladých panterů Jan Šimánek.

Zajímavostí Honzy je to, že kromě toho že sám kdysi nastupoval za juniorské i seniorské Lions, minulý rok se ještě podílel jako jeden z trenérů na přípravě juniorských lvů. V letošní sezóně ale již diriguje defensive line mladých panterů a hudba kterou obrana pod jeho vedením hraje je pro všechny fanoušky velmi příjemná. „Naší nejsilnější zbraní v obraně je agresivita, obrovské nasazení a hra až do úplného konce. Celá defense a předevsím defensive line se od začátku sezóny velmi zlepšila a soupeři se mají čeho obávat“, komentuje Jan Šimánek typické přednosti panterské obrany. A hned dodává co bude pro samotné finále nejdůležitější:“Oba týmy mají dominantní obrany, pro nás to znamená eliminovat big plays. Lions se navíc na finále vrátí starting quaterback Lukáš Kubát na kterého si musíme dávat velký pozor. Úkolem desensive line společně s linebackery bude vytvářet na něj veliký tlak. V prvním zápase se nám myslím dařilo lionského QB často trefovat a určitě se na to může ve finále opět těšit.“ V útoku se budou chtít panteři vyvarovat chyb a hrát velmi koncentrovaně, k tomu Honza Šimánek dodává:“Naši ofensivní hru máme postavenu na silné offensive line a skvěle běhajícím Honzovi Sýkorovi, více uvidí fanoušci zítra při zápase.“

 

Panteři se s Lions utkají ve finále již potřetí a ačkoli v posledních zápasech vyhráli lions, panteři budou chtít využít výhody domácího hřiště.“To že hrajeme doma je výhoda především pro fanoušky našeho týmu, kteří nás pevně věřím poženou vpřed,“ dodáva Honza.

A jak to letošní finále dopadne? „My Prahu nedáme! Na finále jsme připraveni a vyhrajeme i když si myslím, že to bude dramatické a velký boj. Budeme potřebovat každého hráče, každého fanouška. Na obou stranách nepředpokládám více než 20 bodů a tipuji že vyhrajeme o jeden TD, takže diváci se určitě mají na co těšit,“ burcuje momentálně 5. nejlepší hráč České republiky Honza Šimánek.

 

Finále ČJLAF začíná v neděli 30.10.2011 od 13.00hodin na Atletickém stadionu Slavie. Těšit se můžete bohatý program včetně vyhlášení hráče roku, zápas ve flag footbalu, divácké soutěže a sposty další zábavy.

 

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz