Prague Panthers > Home > Panteři v hale stříbrní - rozhovor

Panteři v hale stříbrní - rozhovor

20.12.2010

Připravili jsme pro vás krátké zhodnocení jednotlivých utkání turnaje.

Nejdřív jsme se ale zeptali na hodnocení Honzy Šestáka, který již několit let pomáhá připravovat pantery na sedmičkové turnaje. "Ačkoliv jsme nesplnili ani jeden ze 3 cílů, který jsme si dali před turnajem (obhajoba titulu, porážka Oldboys a Youngguns), tak jsem se stříbrem maximálně spokojen. Náš útok hrál velice dobře celý turnaj a obrana se holt potřebovala trochu rozehrát. Nejvíc mě však potěšil přístup všech hráčů, protože ikdyž se nedařilo, tak jsme vždycky hráli až do poslední vteřiny a nedali jsme nikomu ani yard zadarmo," komentoval Honza Šesták.

Zápas ve skupině s Pilsen Patriots:
Útok skóroval bez větších problémů, ale obraně se nedařilo zastavovat zejména plzeňské duo Tumpach, Urban. Osud utkání jsme však měli ve svých rukou my, když jsme cca 1 min před koncem snížili na 20 – 21 a mohli jsme si zvolit potvrzení za 1 nebo 2 body. Šli jsme po vítězství, ale tentokrát nám to bohužel nevyšlo.

Zápas ve skupině s Oldboys:
Ještě v polovině zápasu jsme vedli, ale Oldboys se podařilo zápas otočit. Byli jsme to ovšem opět my, kdo za nepříznivého stavu 14 – 20 mocně finišoval, ale opět bohužel otočit výsledek jsme nedokázali.

Zápas ve skupině s Bílovice Sígrs:
Play off pro nás bohužel začalo dříve než jsme čekali, jelikož jak pro nás, tak pro Sígrs to byl zápas o další bytí či nebytí v turnaji. Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou a konečně zahrála i naše obrana. Konečný výsledek 25 – 14 nás posunul do čtvrtfinále.

Čtvrtfinále s Ostravou Steelers:
Tým se kterým jsme na Redneck Bowlu dokázali „pouze“ remízovat nebyl určitě jednoduchým soupeřem, ale podařilo se nám na začátku odskočit o 14 bodů a vedení jsme už nepustili. Konečný výsledek 21 – 12 znamenal boje o medaile.

Semifinále s Pilsen Patriots:
Dostali jsme možnost odvety za první utkání v turnaji a maximálně jsme jí využili. Obrana už hrála na plné obrátky a Patrioti dokázali skórovat pouze 1, když to mi třikrát. Výsledkem 20 – 6 jsme si zajistili již třetí rok v řadě účast ve finále.

Finále s Youngguns:
Ne, že by nebyli Youngguns k poražení, ale v tomhle zápase jsme na ně bohužel prostě neměli. Utekli nám hned ze začátku a my jsme celý zápas už jen dotahovali. To, že Pantheři bojují vždy až do poslední chvíle se ukázalo i ve finále, kdy jsme už za rozhodnutého stavu, společně s vypršením časového limitu dokázali alespoň snížit na přijatelných 13 – 21.

Sice se letos nepodařilo obhájit zlatou medaili a ani předvedený výkon nebyl rozhodně tak suverénní jako v loňském roce, nicméně nejlepší tým v hale za poslední 3 roky jsou stále Pregue Panthers (1x zlato, 2x stříbro). V útoku se podařilo skórovat hned 6 ze 7 hráčů, kteří k tomu byli určení a nejvíce se jako již tradičně dařilo RB #29  Ondrovi Víškovy s 55 body. Sympatické také bylo zapojení juniorských hráčů do týmu, kdy se především ukázal runinback Jan Sýkora.

 

Skórující hráči:
Víšek –55 (8TD, 5con)
Wajtr –24 (4TD)
Šindler –13(2TD, 1con)
Sýkora –9 (1TD, 3con)
Antoš – 6 (1TD)
Beneš – 6 (1TD)

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz