Prague Panthers > Home > Panthers postupují do semifinále EFAF Cupu - AKTUALIZOVÁNO

Panthers postupují do semifinále EFAF Cupu - AKTUALIZOVÁNO

18.5.2009

Panthers vs. Jets
Panthers vs. Jets

V sobotu 16.5. jsme se v rámci druhého utkání skupiny D EFAF Cupu utkali s loňským mistrem Velké Británie týmem Coventry Cassidy Jets. Nejednalo se tak pouze u utkání na klubové úrovni, ale poprvé v historii i o zajímavé srovnání mistra české ligy s nejlepším týmem z Britských ostrovů. Jednoznačně jsme ukázali, že ta naše malá česká liga zas není tak špatná a rozdílem třídy jsme porazili britské šampiony 49:6.

Defense Panthers zastavuje Jets
Defense Panthers zastavuje Jets
Předzápasová matematika hovořila jasně – naše vítězství nebo porážka maximálně o 14 bodů posunuje do semifinále Prague Panthers, porážka o 15 – 26 bodů Zurich Renegades a porážka o více jak 27 bodů našeho sobotního soupeře z Coventry.

To, že Panťáci nebudou hrát na „porážku max o…“ ukázali hned při prvním drivu Jets, kdy zalehli jejich fumble a získali tak míč pro náš útok. Ten se nenechal zahanbit a po pár akcích otevřel během RB #9 Standy Jantoše skóre utkání, po potvrzení kopem 7 – 0.

Útočit šli tedy opět Jets a svůj 8 minutový drive přes celé hříště založený zejména na bězích obřího RB #4 Coffiho Cambela zakončili nakonec TD. PAT jsme zablokovali a tak 1. čtvrtina skončila 7:6. Aniž bychom chtěli snižovat výkon našeho soupeře, toto bylo víceméně vše, co jsme jejich útoku v sobotu dovolili. Ne, že by to byla parta nějakých amatérů nebo nám něco dali zadarmo, ale přijet na Pantery v letošní formě pouze v počtu 20 hráčů a chtít vyhrát o více než 27 bodů bylo více než odvážné. Několik hráčů Coventry tak muselo nastupovat jak v útoku, tak v obraně a bylo jen otázkou času, kdy jim dojdou síly. To Panthers nastoupili s maximálním počtem 45 hráčů na soupisce, takže plni sil sázeli svému soupeři jeden TD za druhým.

#44 Jan "Wajty" Wajtr
#44 Jan "Wajty" Wajtr
Náš 2. TD skóroval QB #17 Jake Shrum po jedno yardovém QB sneaku. Jake Shrum byl opět v tomto utkání přepnut do pasově úsporného režimu a tak v celém utkání hodil pouze 4 passy, ovšem všechny kompletní (135 yardů) a z toho 2 TD. Hned jeho první pass byl opravdovou lahůdkou, která se snad musela líbit i velkému „fanouškovi“ Pantherského běhového útoku Michalu „Base“ Rozsívalovi, když 80 yardovou přihrávkou přesně našel Pardubického odchovance WR #44 Honzu Wajtra, který tak zaznamenal svůj první TD v evropských soutěžích. Do konce poločasu, skóroval během ještě pantherský tank na postu FB Martin „Klon“ Dlouhý, takže se do šaten šlo se solidním vedením 28:6.

#29 Ondra "Sunshine" Víšek
#29 Ondra "Sunshine" Víšek
Kdo by čekal, že se Coventry v druhém poločase ještě pokusí o obrat, ten se bohudík spletl. Bylo vidět, že angličanům docházely jak fyzické, tak zejména síly psychické, prostě již neměli o co hrát :-( A tak se na hřišti začali postupně objevovat i hráči z naší lavičky. I přes to jsme ještě skórovali dalším passem na Wajtyho (celkem za zápas 108 yardů a 2 TD) a běhy FB #49 Mirka Dopity a RB #29 Ondry Víška. Konečné skóre se zastavilo na krásných 49:6.

Panthers Power
Panthers Power
Rozhodujícími faktory našeho vítězství byly malý počet hráčů Coventry, naše dominující obrana, spolehlivě skórující útok (v celém utkání náš útok kromě jednoho drivu, zakončil každou svoji účast na hřišti TD) a více než spolehlivé special teamy (náš kickoff team nedovolil hráčům Coventry ani jednou začínat z více než vlastních 30 yardů a extra point team vedený Michalem Srpem proměnil všech 7 ze 7 PAT). Jedinou kaňkou na našem výkonu bylo více než 100 yardů penalizací, které by se nám ve vyrovnanějším utkání nemusely vyplatit.

A tak vlajková loď českého amerického fotbalu dál pokračuje v plavbě Evropu a příští zastávkou jí bude holandský přístav Amsterdam, kde se o víkendu 6/7.6. utkají s místními Crusaders o historickou účast ve finále EFAF Cupu. A co o tomto utkání říkají statistiky?. Nejútočnější tým EFAF Cupu (ve 2 utkáních skórovali 88 bodů) - 10 násobný mistr České republiky Prague Panthers se střetne s týmem s nejlepší obranou EFAF Cupu (ve 2 utkáních obdržených pouze 12 bodů) -17 násobným mistrem Nizozemí Amsterdam Crusaders, takže se je určitě na co těšit.

FOTO

VIDEO

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Partneři

www.pragueblackpanthers.czwww.hvezdynepadajiznebe.cz/cs/homewww.praha.eu/jnp/cz/home/index.htmlwww.dentmedico.czwww.auto-isr.czwww.3dh.czwww.mischmasch.czwww.ocg.czwww.orling.czwww.fit-pro.czwww.elektro-mahl.czwww.stavitelstvirehor.czwww.teles.czwww.speed8.czwww.multipower.czwww.dzpraha.czwww.elkom.czwww.novum.czwww.chromservis.czoptiger.czwww.hammerstrength.czwww.centrumkavitace.czwww.vesuv.czwww.socialove.cz/www.tejpy.czwww.kryo-terapie.cz